موزه فلسطین

موزه فلسطین

 موزه فلسطین

 موزه فلسطین که فاز اول از طرح جامع “قطب موزه‌ها” است در میان باغهایی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع در مجاورت مجموعه ی دانشگاه Birzeit روی تپه‌ای مشرف به دریای مدیترانه واقع شده است. این مکان در ۷ مایلی شمال رام‌الله است و تقریباً ۱۶ مایل با اورشلیم فاصله دارد.
طرح معماری موزه توسط گروه معماری Heneghan Peng تهیه شده است که دفاتری در دوبلین و برلین دارد.

 موزه فلسطینفاز اول موزه فلسطین ۳۵۰۰ متر مربع زیر بنا دارد که به صورت کشیده از شمال به جنوب و رو به سمت غرب طراحی شده است. در فاز دوم، زیربنای این مجموعه تا ۱۰۰۰۰ مترمربع گسترش خواهد یافت.
 موزه فلسطین
ساختمان عموماً یک طبقه است و ورودی آن از بخش میانی می‌باشد. و با استفاده از حفره ی موجود در سایت، در انتهای جنوبی آن تراز زیر هم‌کف هم شکل گرفته است.

موزه فلسطینبخش ورودی شامل اطلاعات و پذیرش، یک فروشگاه و یک کافه است. فضاهای اداری در قسمت شمالی قرار داده شده‌اند و گالری‌های عمومی در قسمت جنوبی، یک مرکز تحقیقات و آموزش با کلاس‌ها و کارگاه ها و دیگر فضاهای مرتبط در تراز زیر همکف طراحی شده است. که از جبهه ی غربی با یک آمفی‌تئاتر فضای باز پیوند می‌خورد.

موزه فلسطینبخش عمده ی نمای موزه فلسطین  با نوعی سنگ آهکی سفید پوشیده شده که از معادن فلسطینی استخراج شده است.

 موزه فلسطینبازدیدکنندگان می‌توانند با گردش در باغ ها از گیاهان معطر، انواع گیاهان دارویی، سبزیجات و محصولات مزرعه‌ای بازدیدکنند و در اطراف آن ها از مناظر درختان میوه و درختان وحشی لذت ببرند.بازدیدکنندگان می‌توانند با گردش در باغ ها از گیاهان معطر، انواع گیاهان دارویی، سبزیجات و محصولات مزرعه‌ای بازدیدکنند و در اطراف آن ها از مناظر درختان میوه و درختان وحشی لذت ببرند.

موزه فلسطین

موزه ی فلسطین، اولین ساختمان سبز و اولین بنای دارای گواهینامه ی LEED در فلسطین است. سیستم های بکار گرفته شده برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در این ساختمان منجر به کاهش ۲۷ درصدی در مصرف انرژی و کاهش ۳۷ درصدی در مصرف سالانه ی آب در این مجموعه خواهد شد.

موزه فلسطین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *